ثبت نام در رویدادها

معرفی کمیته ها

مجموعه های منتخب کشور


حامیان معنوی


شبکه های اجتماعی

Salt And Sanctuary در همین هفته برای پلی‌استیشن ویتا در دسترس قرار خواهد گرفت

Bike
بازی Salt And Sanctuary سال گذشته‌ی میلادی برای کنسول پلی‌استیشن ۴ در دسترس قرار گرفت؛ پس از آن نیز توسعه دهندگان این عنوان خبر از عرضه‌ی آن برای کنسول دستی پلی‌استیشن ویتا دادند. پیرو همین موضوع، به تازگی تاریخ انتشار این بازی برای آخرین کنسول دستی شرکت سونی، در وبلاگ رسمی پلی‌استیشن اعلام شده است.پورت نسخه‌ی پلی‌استیشن ویتای این بازی توسط استودیوی Sickhead Games صورت گرفته است؛ این استودیو پیش از این بازی‌های Darkest Dungeon و Stardew Valley را برای این کنسول دستی عرضه کرده بود. Ska Studios، توسعه دهنده‌ی اصلی بازی مورد بحث، نقش کوچکی در توسعه‌ی نسخه‌ی پلی‌استیشن ویتای Salt And Sanctuary داشته است. این استودیو در شکل‌گیری عناصر HUD بازی و ثابت کردن دوربین آن به Sickhead Games کمک کرده است. نسخه‌ی پلی‌استیشن ویتای این بازی در ابتدا قرار بود به صورت همزمان با نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ در دسترس علاقه‌مندان قرار گیرد، اما Ska Studios عملی کردن این مهم را کمی بلندپروازانه خواند و جهت ارائه‌ی بهترین نسخه، از تصمیم اولیه‌ی خود صرف نظر کرد.

توسعه دهنده‌ی Salt And Sanctuary این چنین به توصیف این عنوان پرداخته است:

نامه‌ای عاشقانه به سری محبوب Souls: یک بازی پلتفرمینگ/نقش‌آفرینی دو بعدی که بازیکن باید در یک جهان بی‌رحم، خالی از سکنه و بسیار پرخطر، به دنبال کشف رمز و رازهای آن بگردد؛ بازیکنان آزادی عملی فراوانی خواهند داشت و این امکان را دارند تا در جهان این بازی به کاوش پرداخته و تاثیر تصمیم‌های گرفته شده از سوی خود را در طول بازی ببینند.

به منظور پشتیبانی بهتر از بازیکنان نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ بازی Salt And Sanctuary، توسعه دهنده‌ی این عنوان پشتیبانی از قابلیت کراس-بای (Cross-Buy) را برای آن در نظر گرفته است؛ به موجب این ویژگی، دارندگان نسخه‌ی پلی‌استیشن بازی مورد بحث، می‌توانند بدون پرداخت هیچ هزینه‌ی اضافی، به نسخه‌ی پلی‌استیشن ویتای آن دسترسی داشته باشند؛ شایان ذکر است که عکس این عمل نیز صادق است.

بازی Salt And Sanctuary قرار است در روز سه‌شنبه ۸ فروردین ماه (۲۸ مارس ۲۰۱۷ میلادی) برای کنسول دستی پلی‌استیشن ویتا منتشر گردد. این عنوان مدت کوتاهی پس از عرضه برای کنسول پلی‌استیشن ۴، برای رایانه‌های شخصی نیز عرضه شد؛ این بازی توانست تحسین منتقدان و بازیکنان را برانگیزاند. گیم‌پلی بسیار زیبا و سخت آن به همراه طراحی مراحل فراموش نشدنی و همچنین جلوه‌های بصری چشم‌نواز، از جمله اصلی‌ترین دلایل ستایش این بازی محسوب می‌گردند. نکته‌ی جالب توجه این است که استودیوی Ska Studios، توسعه دهنده‌ی این عنوان، توسط یک زن و شوهر به نام‌های جیمز (James) و میشل سیلوا (Michelle Silva) اداره می‌شود.

اخبار مرتبط