ثبت نام در رویدادها

معرفی کمیته ها

مجموعه های منتخب کشور


حامیان معنوی


شبکه های اجتماعی

برگزاری مشترک مسابقات

Bike
مسابقات انتخابی تیم ملی ورزش های الکترونیک برای شرکت در نهمین دوره رقابت های قهرمانی جهان در بوسان کره جنوبی با


به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی انجمن بازیها و ورزشهای الکترونیک، بنا به تصمیم "سازمان نظام صنفی" قرار بود در نمایشگاه الکامپ امسال، بخشی به جشنواره‌ی "بازی‌های رایانه‌ای الکام گیمز" اختصاص داده شود که به دلیل مشکلاتی، این رویداد از تقویم نمایشگاه خارج و به زمان دیگری موکول شد. بر این اساس مقرر شد که رویداد "الکام گیمز" به‌صورت مستقل در شهریورماه جاری برگزار شود.
از سویی انجمن بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک جمهوری اسلامی ایران نیز در نظر داشت در شهریورماه جاری، همزمان با برگزاری جشنواره‌ی بازی‌های رایانه‌‌ای "الکام گیمز" پس از برگزاری مسابقاتی انتخابی، نسبت به تشکیل تیم ملی ورزش‌های الکترونیک ج.ا.ا و به دنبال آن، اعزام به مسابقات قهرمانی جهان بوسان کره جنوبی 2017 اقدام کند.
با عنایت به وجود زمینه های مشترک مسابقاتی، نگرش ویژه به نام گذاری سال 1396 از سوی مقام معظم رهبری به نام "اقتصاد مقاومتی" که صرفه جویی در هزینه های برگزاری رویدادها را ایجاب می کند وهمچنین لزوم هرچه پرمحتوا برگزارشدن رقابت ورزش های الکترونیک، پیشنهاد برگزاری مشترک این رویدادها با نگاه تعاملی دو مجموعه، با استقبال خوبی از سوی طرفین روبه رو و مقرر شد بر اساس تفاهم صورت گرفته میان "انجمن ورزش های الکترونیک ایران" و "دبیرخانه اجرایی فستیوال بازی های رایانه ای الکام گیمز" دو رویداد یادشده با هم ترکیب شوند و مسابقات در رشته بازی های منتخب اعلامی از سوی فدراسیون بین المللی ورزش های الکترونیک (IESF) به عنوان رقابت های انتخابی برای تعیین نفرات تیم ملی ورزش های الکترونیک ج.ا.ا و اعزام به مسابقات قهرمانی جهان که از تاریخ 18 تا 21 آبان ماه سال جاری در بوسان کره جنوبی برگزار خواهد شد، در نظر گرفته شوند.
مرحله اول برخی رشته بازی ها به صورت برخط (ONLINE) برگزار شده و در نهایت، مرحله پایانی این مسابقات از تاریخ 19 تا 26 شهریورماه جاری با حضور راه یافتگان به مرحله نهایی و با همکاری مشترک "سازمان نظام صنفی"، "معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری"، "انجمن بازی ها و ورزش های الکترونیک ایران" و به میزبانی مجموعه فرهنگی "باغ کتاب تهران" برگزار می‌شود و مجری این رویداد مجموعه "پرشیا گیم" خواهد بود.
این مسابقات در سه بخش بازی های رایانه ای، بازی های کنسول و بازی های موبایلی با رویکرد حمایت از بازی های ایرانی به اجرا در خواهد آمد.
 رشته بازی های رسمی این دوره از مسابقات در بخش های یادشده عبارتند از:
دربخش بازی های رایانه ای (تیمی) DOTA2/ Rainbow Six / League of Legends / Counter-Strike: Global Offensive
در بخش بازی های کنسول (انفرادی)  FIFA17 / PES2017
در بخش بازی های موبایل مجموعه ای از عناوین "بازی جام" و از بازی های فاخر ایرانی نیز عناوین "شتاب در شهر۲"، "ارتش های فرازمینی" و "مبارزه در خلیج عدن" برای رقابت علاقمندان در نظر گرفته شده است.
از نکات برجسته این دوره از رقابت ها، استفاده از داوران آموزش دیده رسمی انجمن ورزش های الکترونیک فدراسیون انجمن های ورزشی جمهوری اسلامی ایران، در روند برگزاری مسابقات است.
همچنین برای دارندگان رتبه های برتر اول تا سوم درهر بخش، جوایزی در مجموع به ارزش 400/000/000 ريال به انضمام اعزام تیم های اول رشته های منتخب به مسابقات قهرمانی جهان به عنوان پاداش این مسابقات در نظر گرفته شده است.
شرکت‌کنندگان دربازی‌های گروهی (تیمی) تا تاریخ ۱۰ شهریورماه و علاقه‌مندان به بازی‌های انفرادی نیز تا تاریخ ۱۶ شهریورماه جاری فرصت ثبت نام برای شرکت در رقابت ها را دارند.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص روند برگزاری این رویداد و ثبت نام، می توانند به وب سایت رسمی این مسابقات به آدرس www.persia.game مراجعه فرمایید.

اخبار مرتبط