ثبت نام در رویدادها

معرفی کمیته ها

مجموعه های منتخب کشور


حامیان معنوی


شبکه های اجتماعی

قاتل نابینا در دنیای بازی های آنلاین!

Bike
tj the blind gamer، حالا یک کاربر شناخته شده و معروف در شبکه یو تیوب است چرا که توانسته در بازی Call of Duty: WWII حسابی گرد و خاک کند!


TJ که از داشتن نعمت بینایی محروم است در بازی ندای وظیفه: جنگ جهانی دوم، بدون اینکه بتواند بازی را با چشمان خود ببیند، توانسته تا کنون ۷۶۰۰ نفر از حریفانش را از پا در آورد!

او می گوید: در بازی‌هایی مانند WWII و Black OpsIII ، تنها از طریق صدا بازی را دنبال می‌کنم و با تمرکز روی صداهای بازی می توانم کارهای جالبی انجام بدهم. نه فقط در بخش آنلاین رقابتی، بلکه در بخش‌هایی مثل نقشه‌های Zombies Chronicles بلک آپس 3 هم بازی می کنم و می توانم از طریق صداهای تولید شده توسط ابزاری مانند دستگاه Gobblegum به بازی در نقشه‌های مختلف مشغول شوم.

TJ در ایالت یوتا زندگی می‌کند و ۱۹ سال سن دارد. او پیش از نابینا شدنش هم از عاشقان کال آف دیوتی بوده است. TJ از سن هشت سالگی و با مودِ زامبی Call of Duty:World at War کار خودش را شروع کرد. در آن از طریق فقط چشم راستش قادر به دیدن بود و به همین دلیل از عینک استفاده می کرد. او  Black OpsII را هم با همین وضعیت بازی کرد اما پس از آن به همین شکل ادامه داد، قدرت بینایی در چشم راستش هم از دست رفت  و کاملا نابینا شد.


این گیمر شگفت انگیز می گوید: می‌خواستم دوباره Call of Duty بازی کنم اما این کار به شدت سخت بود چون تا آن موقع عادت نداشتم به شکل حرفه‌ای و با این دقت از هدست استفاده کنم. چیزی  که بعد از نابینا شدن به آن نیاز پیدا کردم. تنظیماتی در بلک آپس 3 وجود دارد که به صورت اتفاقی، به شکلی طراحی شده که افراد نقص عضو می‌توانند از آن ها استفاده کنند. برای مثال آگاهی (Awareness) این قابلیت را دارد که صدای پای دشمن و حرکات او را تقویت کند یا حس ششم (Sixth Sense) جوری طراحی شده که افکت‌های صوتی مناسبی برای نابینایان و افکت‌های تصویری خاصی برای ناشنوایان ایجاد می‌کند. همین‌طور دنبال‌کننده (Tracker) هم کمک زیادی به افراد کم‌بینا می‌کند.

اضافه شدن پشتیبانی از الکسا (دستیار صوتی هوشمند آمازون) به Cll of Duty هم کمک بزرگی برای  گیمرهایی است که محدودیت های جسمی دارند. آن‌ها می‌توانند از طریق ارتباط بین الکسا و بازی، به بازی فرمان‌های صوتی بدهد یا اطلاعاتی از آن به‌دست آورد. این روش  به TJ کمک می‌کند به شکل دقیق‌تری با بازی در ارتباط باشد و اطلاعات و نکاتی از گیم‌پلی و شخصیتش درون بازی و میزان پیشرفت به‌دست آورد و از آنلاین شدن دوستانش هم با خبر شود.

TJ معتقد است: چیزی که همیشه به آن فکر می‌کنم، نوعی تنظیمات یا Perk مخصوص است که افکت‌های صوتی مناسبی را به شکل دائم و همیشگی برای مودهای Objective ارائه دهد. برای نمونه، تگ‌های Kill Confirmed، پرچم‌های Capture the Flag و نقاط مهم و بمب‌گذاری Demolition و Search and Destroy را از این طریق به اطلاع بازیکن برساند. به این ترتیب گیمرهای نابینا هم می‌توانند راحت‌تر بازی را دنبال کنند.

او همچنین پیشنهاد اضافه شدن ویژگی‌ای را داده که همه اطلاعات نوشتاری بازی را به شکل صوتی  بخواند تا دیگر نیازی نباشد فرد نابینا از اطرافیان خود کمک بگیرد تا اطلاعات مختلف را به او بگویند یا مجبور شود بعد از آزاد شدن هر اسلحه به دنبال کسب اطلاعات بیشتر از آن برود.

TJ از Treyarch هم بابت Zombies Chronicles DLC و کیفیت صوتی بالای آن تشکر می کند و امیدوار است در نسخه‌های بعدی هم شاهد همین کیفیت بالا باشد. او همچنین دوست دارد به اولین نابینایی تبدیل شود که به بالاترین جایگاه Master Prestige در Call of Duty: WWII می‌رسد. جالب است که TJ قصد دارد به سراغ بازی‌های دیگر مانند DiabloIII  برود و این بازی را بازی می‌داند که افراد نابینا می‌توانند به خوبی از آن لذت ببرند.: هدف من این است که بتوانم ۱۰ هزار نفر را در این بازی از بین ببرم و تا امروز نشنیده‌ام که فرد نابینای دیگری موفق به انجام این کار شده باشد!

اخبار مرتبط