ثبت نام در رویدادها


معرفی کمیته ها

مجموعه های منتخب کشور


حامیان معنوی


شبکه های اجتماعی

سفیران و نمایندگان شایسته ورزش‌های الکترونیک ایران و غرب آسیا

Bikeبزرگی و عظمت مسابقات المپیک آسیایی که هجدهمین دوره آن از 27 مرداد تا 11 شهریور به میزبانی کشور اندونزی و در دو شهر جاکارتا و پالمبانگ برگزار می شود به حدی است که بعد از مسابقات المپیک جهانی و همانند آن هر چهار سال یکبار با گردهمایی برترین ورزشکاران قاره کهن در جایگاه دوم اهمیت قرار دارد.

اهمیت این رقابت ها تا اندازه ای است که فقط 40 رشته ورزشی کاندید برگزاری رقابت‌هایشان در آن هستند و بسیاری از رشته‌های ورزشی حتی با قدمت‌های زیادتر از رشته ورزشهای الکترونیک در نوبت و حسرت حضور در این مسابقات لحظه شماری می کنند.

خوشبختانه رشته پرمخاطب و مهیج ورزش‌های الکترونیک از جمله رشته‌هایی است که بخت و اقبال حضور در جرگه رشته‌های رقابتی این مسابقات را پیدا کرده و در این دوره به صورت نمایشی و برای معرفی رسمی در مسابقات حضور خواهد داشت. تعداد 140ورزشکار برتر از 14 کشور آسیایی و در شش رشته League of Legends ، Hearthstone ، Pro Evolution Soccer 2018 ، Starcraft II ، Arena of Valor و Clash Royal به مدت 7 روز با یکدیگر به رقابت می پردازند.

ورزشکاران جمهوری اسلامی ایران نیز پس از برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی در کشورمان و سپس شرکت در مسابقات انتخابی غرب آسیا توانستند در دو رشته Pro Evolution Soccer 2018 و Starcraft II جواز حضور در مسابقات مرحله نهایی در شهر جاکارتا را به دست آورند.

آقایان حسن پاجانی و رضا نوبخت در رشته Pro Evolution Soccer 2018 و شهریار شاکی در رشته Starcraft II به عنوان سفیران و نمایندگان کشورمان از طرف هزاران ورزشکار حرفه ای رشته ورزش‌های الکترونیک فرصت حضور در این مسابقات را خواهند داشت.

امیدواریم که با فضل الهی و تلاش و کوشش، این عزیزان بتوانند پرچم کشورمان را با کسب سکوهای برتر به اهتزار درآورند. دعای خیر همه گیمرهای ایرانی بدرقه راه این عزیزان.

اخبار مرتبط