ثبت نام در رویدادها


معرفی کمیته ها

مجموعه های منتخب کشور


حامیان معنوی


شبکه های اجتماعی

رقبای تیم ملی ایران در چونگ‌کینگ مشخص شدند

Bike
باوجود مسیر نچندان آسان ورزشکاران تیم ملی، اما امید به صعود آنها به مراحله پلی‌آف زیاد است.


به گزارش روابط‌عمومی انجمن بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک به نقل از وب‌سایت ESNEWS، مسابقات World Electronic Sports Games که به‌اختصار WESG نامیده می‌شود، امسال به عنوان سومین سال متوالی به‌صورت رسمی و تحت حمایت کمپانی بزرگ تجاری چینی علی‌بابا برگزار می‌شود. همان‌طور که می‌دانید مسابقات از سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۸ شروع‌شده و بخش نهایی همان‌طور که قبلاً اعلام کرده بودند در ماه مارس یعنی ببین ماه‌های اسفند و فروردین برگزار خواهد. حال اکانت توییتری WESG خبر تازه‌ای در خصوص زمان برگزاری این رشته‌ها می‌دهد، طبق گفته خود WESG بخش گروهی تمام مسابقات از ۷ مارس ۲۰۱۹ تا ۱۴ مارس ۲۰۱۹ که مصادف است با پنجشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ تا سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷. همچنین مسابقات نیمه‌نهایی و فینال تمام مسابقات بر روی استیچ اصلی در دو روز ۱۶ و ۱۷ مارس ۲۰۱۹، شنبه ۲۵ اسفند و یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد. از ایران آقای شهریار شاکی که با نام DeMiGoD شناخته می‌شود، توانست سهمیه آسیای غربی مسابقات استارکرفت ۲ را از آن خود کند و همچنین آقای حسن پاجانی از تیم دیاکو که سابقه مدال‌آوری در مسابقات جاکارتا ۲۰۱۸ (در کنار آقای رضا نوبخت) را دارد، با کسب مقام اول از مسابقات PES 2019 ایران با حضور ۱۲۸ بازیکن در نمایشگاه شهر آفتاب توانست سهمیه ورود به مسابقات نهایی در چین را بگیرد. حال بعد از انتظار یک ماه، گروه‌بندی مرحله نهایی PES 2019 از طرف سازمان برگزاری مسابقات WESG اعلام شد. امید است که دو نماینده ایران در این مسابقات به مقام اول نائل شوند. گروه‌بندی رشته  PES که حسن پاجانی در پایانی یا D قرارگرفته به‌این‌ترتیب است:

گروه D

·     stouma

·     MaestroSQUADpes

·     wanna917

·     Sofia

·     Hassan Pajani از جمهوری اسلامی ایران

نام‌های آشنا در تمامی گروه‌های به چشم می‌خورد

از آخرین گروه این مسابقات ما شاهد حضور دو تن از بازیکنان آشنا هستیم؛ نیوکی سوگمورا (Sofia) که یکی از بزرگان لیگ مسابقات PES و همچنین در بازی‌های آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ به مدال طلا دست این در حالی است که بازیکن کشورمان آقای حسن پاجانی از تیم دیاکو در یک گروه به مصاف یک دیگر می‌روند. همان‌طور که گفته شد حسن پاجانی در بازی‌های آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ در یک رقابت سخت با کشور ژاپن به مقام دوم دست‌یافت. صعود حسن پاجانی و سوفیا از این مسابقات حتمی است. اما رقابت بین این دو نفر حتما دیدنی است.

رقبای نامی در گروه شهریار شاکی

در گروه‌بندی رشته استارکرفت ۲ آقای شهریار شاکی با DeMiGoD به‌عنوان نماینده ایران در این مسابقات حضور خواهد داشت. امسال برخلاف سال گذشته، متاسفانه مسابقات انتخابی استارکرفت ۲ برای ایران برگزار نشد و بازیکنان ایرانی با رقابت با کشورهای غرب آسیا پرداختند که نتیجه این مسابقات با برد آقای شهریار شاکی به اتمام یافت. شهریار شاکی بازیکن قدیمی و خوب کشورمان از زمان انتشار بازی استارکرفت ۲ در مسابقات حرفه‌ای این عنوان حضور داشت و همچنین این بازیکن توانست در مسابقات آسیایی جارکارتا ۲۰۱۸ عملکرد بسیار خوبی از خود نشان دهد و به مقام چهارم دست یابد. شهریار شاکی اکنون دریکی از تیم‌های حرفه‌ای یعنی Mkers حضور دارد. این تیم از سال ۲۰۱۴ تاکنون در کشور ایتالیا فعالیت خود را آغاز کرده است و افرادی مانند Nerchio و ShoWTimE که از بازیکنان موفق و قدیمی استارکرفت ۲ نیز در این تیم حضور دارند. باتوجه به حضور ۴۸ نفر در مرحله نهایی این بازی، مسابقات در مرحله گروهی رویداد از هشت گروه ۶ نفره تشکیل شده است که در نهایت دو بازیکن برتر هر گروه به مرحله حذفی صعود خواهند کرد. بازی‌های مرحله گروهی به صورت best-of-three برگزار می‌شوند و هر بازیکن بایستی با تمامی هم گروهی‌های خود روبه‌رو شود و برای کسب امتیاز رقابت کند.

 گروه‌بندی رشته استارکرفت:

گروه H

·     Jarppi

·     Kelazhur

·     SortOf

·     DeMiGoD از جمهوری اسلامی ایران

·     Rail

·     TIME

همچون رشته PES در استارکرفت نیز بازیکن خوب کشورمان در آخرین گروه قرارگرفته که اتفاقا یکی از جذاب‌ترین گروه‌ها نیز است. از بازیکنان نام آشنا این گروه Kelazhur از کشور برزیل که توانای زیادی در کنترل یونیت دارد و همچنین TIME که دومین بازیکن دعوت‌شده از کشور چین است نیز در این گروه حضور دارد. Rail بازیکن ۲۵ ساله کشور روسیه که در سال ۲۰۱۸ با برد مسابقاتی به‌عنوان بهترین بازیکن روسیه را کسب کرد و SortOf یکی از بازیکنان مطرح کشور سوئد نیز در این لیست دیده می‌شود. Jarppi بازیکن کشور شیلی که زیاد در مسابقات حرفه‌ای شرکت نمی‌کند و در آخر بازیکن خوب کشورمان شهریار شاکی بانام DeMiGoD نیز در این گروه حضور دارد.

اگر بخواهیم صادقانه به این گروه نگاه کنیم به این نتیجه می‌رسیم که گروه آسانی نیست ولی سخت‌ترین گروه این مسابقات نیز نیست. Kelazhur و TIME هر دو شانس زیادی برای راه‌یابی به مرحله بعد رادارند همچنین SortOf نیز می‌تواند خطر بسیار زیادی برای Kelazhur ایجاد ولی با توجه به سبک بازی DeMiGoD که در Late Game بسیار خطرناک است، شانس بازیکن کشورمان را برای راه‌یابی به مرحله بعدی این رویداد بالا می‌برد.

اخبار مرتبط