ثبت نام در رویدادها


معرفی کمیته ها

مجموعه های منتخب کشور


حامیان معنوی


شبکه های اجتماعی

توسعه ورزش در سایه ثبات، آرامش و امنیت صورت می گیرد

Bike
وزیر ورزش و جوانان گفت: در حوزه ورزش و جوانان باید خودمان را از جریان سازی و جو سازی های منفی دور نگه داریم تا بتوانیم با حفظ آرامش، شرایط را کنترل کنیم.


به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی انجمن ورزشهای الکترونیک به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش  و جوانان، اولین نشست دکتر مسعود سلطانی فر به عنوان وزیر ورزش و جوانان با روسای فدراسیون های ورزشی، عصر امروز با حضور معاونان و مدیران ستادی و روسای فدراسیون های ورزشی در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

وزیر ورزش و جوانان در این نشست ضمن تسلیت اربعین حسینی و ایام سوگواری دهه سوم ماه صفر، درگذشت آیت الله موسوی اردبیلی را نیز تسلیت گفت.

وی ادامه داد: در خصوص برنامه ها و مسیر حرکت آینده فدراسیون ها، هم در ارتباط با موضوعات داخلی و هم در ارتباط با مسابقات خارجی و موضوعات بین المللی نشست های زیادی خواهیم داشت و تلاشمان این خواهد بود که به صورت ریزتر و متمرکزتر حرکت عمومی ورزش  کشور در دو حوزه همگانی و قهرمانی را بررسی، آسیب شناسی، حمایت و مدیریت کنیم و اصلاحات را جزء به جزء انجام دهیم اما در این فرصت، سیاست های کلی، روش های مدیریتی و انتظاراتی که از فدراسیون ها دارم را مطرح می کنم و از روسای فدراسیون ها می خواهم خیلی جدی به این مباحث بپردازند.

توسعه ورزش  در سایه ثبات، آرامش و امنیت

دکتر سلطانی فر در اولین محور سیاست های خود، حفظ ثبات، آرامش و امنیت را برای توسعه ورزش  کشور، نکته ای ضروری دانست و افزود: توسعه در سایه ثبات، آرامش و امنیت به وجود می آید و در موضوعات ورزش  و جوانان هم باید خودمان را از جریان سازی و جو سازی های منفی دور نگه داریم تا بتوانیم با حفظ آرامش، شرایط را کنترل کنیم.

وزیر ورزش  و جوانان تصریح کرد: بزرگی و مدیریت، نیازمند صبر و سعه صدر است. مدیران ما نباید در مقابل هر جریان سازی و یا حرکت منفی زود عصبانی شوند و واکنش نشان دهند. باید ژرف اندیش و واقع نگر باشیم و در همه شرایط آرامش خود را حفظ کنیم تا در سایه این آرامش طرح ها و برنامه هایمان را اجرا و به اهداف خود دست پیدا کنیم.

نظارت بر فعالیت های زیرمجموعه ها

دکتر سلطانی فر، نظارت بر فعالیت های زیرمجموعه های فدراسیون ها را محور دوم سیاست های فدراسیون های ورزش ی دانست و افزود: فدراسیون ها باید بر مجموعه های زیر نظرشان مخصوصا هیات های استانی خود چه در حوزه پشتیبانی و چه در زمینه برنامه ها نظارت دقیق داشته باشند.

وی با بیان این که هیات های استانی در واقع کابینه فدراسیون ها هستند گفت: همان طور که در جلسه معارفه اشاره کردم 50 درصد مدیریت را نظارت و پیگیری می دانم که این مورد در فدراسین ها نیز باید انجام و ارزیابی شود.

به دنبال تدوین نظام ارزیابی مناسب تری هستیم

وزیر ورزش  و جوانان با بیان این مطلب که ارزیابی از مجموعه ورزش و جوانان نظام خاصی می طلبد که به دنبال تدوین آن هستیم تصریح کرد: ارزیابی عملکرد به نسبت سال گذشته و همچنین ارزیابی عملکرد بر اساس ظرفیت موجود هر کدام یک روش ارزیابی هستند و هر کدام ارزش های خود را دارند.

وی توضیح داد: اگر رشته ای امسال دو مدال کسب کرده که در گذشته کسب نکرده است حتما تلاش کرده اما اینکه با توجه به امکانات و ظرفیت های موجود نتیجه قابل قبول است یا نه، باید مورد ارزیابی قرار بگیرد.

دکتر سلطانی فر افزود: در تلاش هستیم نظام ارزیابی عملکرد را مقداری متنوع تر از سال های قبل و طوری طراحی و تدوین کنیم که نتایج ارزشمند تر باشد و کنترل بهتری در دو حوزه ورزش  و جوانان صورت بگیرد.

تاکید بر فعال کردن اقتصاد ورزش  ایران

وزیر ورزش  و جوانان فعال کردن اقتصاد ورزش در ایران را یکی دیگر از سیاست های اصلی فدراسیون ها خواند و افزود: اقتصاد ورزش  در دنیا بسیار بزرگ و گسترده است و درآمد حاصل از آن تامین کننده بسیاری از رشته ها، باشگاه ها، ورزش کاران و ... است. اینکه خودمان را متکی به منابع دولتی کنیم نمی توانیم تحول خوبی را در ورزش رقم بزنیم.

وی با اشاره به اقتصاد ورزش در دنیا و مقایسه آن با داخل کشور عنوان کرد: ظرفیت های زیادی برای درآمد زایی و کارهای بزرگ اقتصادی در ورزش  کشور وجود دارد که به دلایل مختلف به آن توجه نشده و خواسته من از روسای فدراسیون ها این است که به این بخش توجه ویژه داشته باشند. فدراسیون ها باید به سویی بروند که بخش بزرگی از هزینه هایشان را از محل درآمدها تامین کنند نه از منابع محدود دولتی که در این راستا، قطعا یکی از شاخص های مهم نظام ارزیابی عملکرد ما، توسعه اقتصاد ورزش  خواهد بود.

باید اشاعه دهنده ارزش های اسلامی، اخلاقی، فرهنگی و پهلوانی باشیم

سلطانی فر مبارزه با فساد در ورزش  را یکی دیگر از موضوعات اصلی فدراسیون ها دانست و تصریح کرد: در عرصه ای که باید اشاعه دهنده ارزش های اسلامی، اخلاقی، فرهنگی و پهلوانی باشیم، نباید به گونه ای عمل کرد که این ارزش ها خدشه دار شوند و من از روسای فدراسیون ها می خواهم دقیقا این موضوعات را مد نظر داشته باشند و به حوزه های خود نظارت دقیق داشته باشند تا کارها کاملا بر اساس قانون انجام شود.

از ظرفیت بانوان در عرصه های مختلف استفاده کنیم

وزیر ورزش  و جوانان استفاده از ظرفیت قابل توجه بانوان در عرصه های مختلف را مورد تاکید قرار داد و افزود: تقریبا نیمی از جمعیت کشور را بانوان تشکیل می دهند و در صحنه هایی که رقابت برابری میان زنان و مردان وجود داشته، بانوان کارنامه قابل قبولی از خود به جای گذاشته اند.

وی ادامه داد: در برخی رشته ها و موضوعات ما به دلایل ارزش های دینی و ملی محدودیت هایی برای حضور بانوان داریم اما در حوزه های سیاستگذاری، برنامه ریزی، تصمیم گیری و مدیریت چه در ستاد و چه در استان ها و فدراسیون ها و زیرمجموعه ها بانوان ظرفیت های زیادی دارند و حتی با همت، صحت و دقت بیشتری کار ها را انجام می دهند که باید از این ظرفیت ها برای رسیدن به اهداف عالی سازمانی استفاده کرد.

آغاز فعالیت ستاد بازی های آسیایی جاکارتا و المپیک 2020 از نیمه دوم آذر ماه

دکتر سلطانی فر از آغاز فعالیت ستاد بازی های آسیایی جاکارتا و المپیک 2020 از نیمه دوم آذر ماه جاری خبر داد و گفت: همچنین برای مهیا کردن شرایط تیم ملی فوتبال در مرحله دوم مسابقات مقدماتی جام جهانی که از سوم فروردین 96 پی گیری می شود نیز باید برنامه ریزی کنیم تا ان شاءالله صعودی مقتدرانه به جام جهانی و به دنبال آن حضوری بهتر و متفاوت تر در جام جهانی داشته باشیم.

تاکید بر استفاده از دانش ، تجربه و آموخته های پیشکسوتان ورزش ی

وی در ادامه به استفاده از دانش پیشکسوتان ورزش  کشور تاکید کرد و افزود: باید از دانش ، تجربه و آموخته های پیشکسوتان

اخبار مرتبط