ثبت نام در رویدادها


معرفی کمیته ها

مجموعه های منتخب کشور


حامیان معنوی


شبکه های اجتماعی

فیل اسپنسر: گیمینگ، یک رقابت بین دو کنسول نیست

Bike
فیل اسپنسر در آستانه سفر به ژاپن است تا با ناشران خارجی (ترد پارتی) ژاپنی صحبت کند اما پیش از این که سفر خود را آغاز کند، در مورد مسائل مختلفی با طرفداران صحبت کردند و از معنی واقعی گیمینگ و صنعت محبوبمان سخن گفتند.رئیس بخش ایکس‌باکس شرکت مایکروسافت، یعنی آقای فیل اسپنسر، در آستانه سفر به کشور ژاپن است و از آن جایی که علاقه خاصی به ارتباط با طرفداران و صمیمی شدن با آن‌ها دارد، در مورد مسائل مختلفی صحبت کرد و سوالات بازی‌بازان را پاسخ داد.

اول از همه، آقای اسپنسر به سراغ بحث رقابت در صنعت بازی‌های ویدیویی رفت و اشاره کرد که «گیمینگ، یک رقابت بین دو کنسول نیست و بازی‌های خوب، برای پلتفرم‌های دیگر به مانند اسلحه نیستند». پس از آن توضیح داد که مایکروسافت کار می‌کند تا ایکس‌باکس و ویندوز ۱۰ به مکان‌هایی فوف‌العاده برای بازی کردن تبدیل شوند.

یکی از کاربران در توییتر این گونه پاسخ داد که گفتن این حرف وقتی یک کنسول از کنسول دیگر عقب تر است، آسان بوده و در واقع قصد به چالش کشیدن آقای اسپنسر را داشت. اسپنسر در پاسخ گفت که بحث اصلا بر سر بازار و فروش ایکس‌باکس نیست و گیمینگ، یک فرصت بسیار بیشتر و مناسب تری از رقابت و جنگ بین دو کنسول به حساب می‌آید. با این حال، اسپنسر با این حرف موافقت کرد که منتشر کردن بازی‌های خوب حیاتی است.

در طرف دیگر، آقای اسپنسر اشاره کرد که چرا مایکروسافت و ایکس‌باکس هیچگاه به سراغ کنسول‌های دستی نرفته‌اند. دیدگاه مایکروسافت به این گونه است که موبایل‌ها و گوشی‌های هوشنمد، تقریبا همه بازار بازی‌های همراه را در دست گرفته‌اند. با این حال، اسپنسر، کار نینتندو در زمینه سخت افزار را ستایش کرد و اشاره داشت که این شرکت همیشه بر خلاف مجمع بازی‌سازان حرکت می‌کند و البته این موضوع را برای صنعت بازی‌های ویدیویی مثبت و خوب ارزیابی نمود.

اسپنسر همچنین در مورد پلتفرم جهانی ویندوز (Universal Windows Platform) نیز صحبت کرد. او فکر می‌کند که این برنامه، بازی‌ها و برنامه‌های رایانه‌های شخصی را به پلتفرم ایکس‌باکس وان می‌آورد (به عنوان مثال، به بازی Fallout Shelter اشاره کرد) اما در کنار این، او گفت که شرکت باید در جهت عناوین AAA کار کند.

در این مکالمه و ارتباط بین اسپنسر و طرفداران، یک اتفاق جالب نیز رخ داد. اسپنسر در مورد رابطه کنسول پروژه اسکورپیو با تلویزیون‌های ۱۰۸۰p اظهار نظر کرد و گفت که بازی‌ها روی این کنسول، در تلویزیون‌های ۱۰۸۰p «خوب» اجرا می‌شوند. یکی از کاربران در پاسخ به این صحبت بیان کرد که اسپنسر باید از واژه «عالی» استفاده کند و این موضوع کاملا نشان می‌دهد که او یک شخص بازاریاب نیست.

اگر بخواهم نظری شخصی بدهم، به نظرم سفر آقای اسپنسر به ژاپن بسیار مثبت و مفید است زیرا شرکت‌های ترد پارتی زیادی در زمینه بازی‌های ویدیویی فعال هستند و ایکس‌باکس باید بازی‌های بیشتر این شرکت‌ها را برروی کنسول خود داشته باشد. رابطه خوب اسپنسر با ژاپنی‌ها قطعا نتیجه خوبی را برای بازی‌بازان و کاربران ایکس‌باکس وان به همراه خواهد داشت.منبع : گیمفا
اخبار مرتبط