ثبت نام در رویدادها


معرفی کمیته ها

مجموعه های منتخب کشور


حامیان معنوی


شبکه های اجتماعی

برگزاری مسابقات رده بندی (Ranking) رسمی قهرمانی کشور در رشته Rainbow Six

Bikeبه گزارش روابط عمومی انجمن بازی هاو ورزش های الکترونیک، با توجه به تعداد مخاطبان رشته بازی Rainbow Six در میان علاقمندان ورزشهای الکترونیک، مسابقات رده بندی (Ranking) قهرمانی کشور در رشته یادشده برگزار می شود.

یعقوبی سرپرست انجمن بازی هاو ورزش های الکترونیک با اعلام مطلب فوق گفت: با تشکر و تقدیر از مجموعه عزیزان همراه در فدراسیون انجمن های ورزشی که با تسهیل شرایط، مسیر را برای برگزاری مسابقات در رشته بازی ها و رده های مختلف رشته ورزشهای الکترونیک مهیا کرده اند، این مسابقات برای اولین بار است که در سطح کشور و به صورت رسمی برگزار می شود.  با توجه به تعداد بالای علاقمندان در این رشته مجاب شدیم تا برگزاری مسابقات رده بندی کشوری در این رشته بازی را در دو پلتفرم PC و PS4 داشته باشیم. در مدت ثبت نام یک ماهه برای شرکت کنندگان این رشته بازی از سراسر کشور، تعداد 49 تیم در بخش PS4 و تعداد 3 تیم در بخش PC ثبت نام داشتند که با توجه به تعلل pc بازها برای ثبت نام در بخش PC برگزاری مسابقات این بخش  در این بازه زمانی منتفی شد و مقرر شد مسابقات فقط در بخش PS4 برگزار شود.

سرپرست انجمن در ادامه افزود: مسابقات برای علاقمندان بخش PC با اطلاع رسانی قبلی در زمان دیگری برگزار خواهد شد. مراسم قرعه کشی مسابقات در بخش PS4 روز دوشنبه مورخ 22 آبان ماه جاری برگزارخواهد شد و پس از معین شدن بازی های متقابل تیم ها در مرحله اول مسابقات به صورت برخط (ONLINE) طی روزهای سه شنبه تا جمعه هر هفته و از تاریخ 23 آبان ماه به مدت 4 هفته در بخش مقدماتی با یکدیگر به رقابت می پردازند و پس از پایان این مرحله، بخش نهایی مسابقات به صورت حضوری و برای تعیین تیم های اول تا سوم، در محلی که بعد اعلام خواهد شد برگزار می شود. همچنین برای دارندگان رتبه های اول تا سوم بخش نهایی این مسابقات، در مجموع جوایز نقدی به ارزش بیش از 30 میلیون ریال از محل جمع آوری وبالغ ورودی مسابقات اختصاص یافته است که در روز برگزاری مسابقات نهایی به کاپیتان تیم ها اهدا خواهد شد.

وی همچنین گفت: تیم های شرکت کننده در این مسابقات پس از اتمام رویداد در جایگاه اول تا رده شانزدهم جدول رتبه بندی قهرمانی کشوری (RANKING) قرار می گیرند. گروه Persian Pro League  همکاری کننده با انجمن در برگزاری این رویداد از گیمرهای جوان، با تجربه، معتمد، خوش آتیه و مورد وثوق انجمن در این رشته بازی در سطح کشور هستند که انجمن را در برگزاری این مسابقات یاری کردند.

یعقوبی ضمن تصریح بر اینکه در سال جاری تاکنون مسابقات رده بندی(RANKING) قهرمانی کشوری برای علاقمندان در رشته بازی های FIFA و CS:GO و RAINBOW SIX برگزار شده، گفت: مسابقات رده بندی برای رشته های پرمخاطب دیگر از جمله PES، DOTA2 و WOW نیز به یاری خداوند تا پایان سال برگزار خواهد شد،

وی در پایان گفت: برای روشن شدن اذهان گیمرهای گرامی، یادآوری می کنم که برگزاری هر نوع رویدادی در رشته ورزش های الکترونیک با هر عنوان و با هر میزان جایزه گول زننده ریالی و توسط هر شخص حقیقی و حقوقی (دولتی یا خصوصی) به غیر از انجمن بازی ها و ورزش های الکترونیک فدراسیون انجمن های ورزشی زیرمجموعه وزارت ورزش و جوانان، فاقد وجاهت، رسمیت و ارزش قانونی است و این گونه رویدادها بیشتر به یک دورهمی فاقد مجوز شبیه است و با هدفی جز سودجویی، تشویش اذهان عمومی و دخالت در امور اجرایی وزارت ورزش وجوانان دنبال نمی شود و به زودی با مسببان این شرایط برخورد قضایی مناسب صورت خواهد گرفت.

اخبار مرتبط