ثبت نام در رویدادها

معرفی کمیته ها

مجموعه های منتخب کشور


حامیان معنوی


شبکه های اجتماعی

Valve به فکر عرضه بازی‌های جدید است

Bike
Valve که به عنوان سازنده چندمورد از بزرگ‌ترین و بهترین بازی‌های ویدئویی شناخته می‌شود، خبر‌های خوبی برای علاقه‌مندان دارد. طبق برنامه‌های جدید Valve، دوست داران آن‌ها می‌توانند به‌زودی شاهد معرفی و عرضه بازی‌های هیجان‌انگیزی از طرف آن‌ها باشند.
بازگشت Valve به دنیای بازی‌های رایانه‌ای و ساخت یک بازی جدید از طرف آن‌ها خبری است که بسیاری از علاقه‌مندان به شدت دنبال آن هستند و دوست دارند یکی از بزرگ‌ترین سازندگان بازی‌های رایانه‌ای باز هم به این بازار وارد شوند و با انتشار یکی از بازی‌های خود همه کاربران را خوشحال کنند. خبر خوب این است که این مهم به‌زودی عملی خواهد شد و انتظار علاقه‌مندان سرانجام به پایان خواهد رسید.

طبق اظهاراتی که اخیرا Valve در خصوص بازی کارتی غیر رایگان Artifact مطرح کرده است، رئیس این شرکت بزرگ، یعنی گیب نیوئل (Gabe Newell)‌ اعلام کرده است که این شرکت به دنبال این است تا چند بازی جدید در ماه‌های آینده عرضه کند. طبق اظهاراتی که نیوئل در مصاحبه‌ای که با PC Gamer در خصوص بازی Artifact داشته،‌ اعلام کرده است که این بازی یکی از همین چند بازی است که آن‌ها برای عرضه در ماه‌ها آینده برنامه ریزی کرده‌اند. وی در این رابطه گفت:

Artifact یکی از چندین بازی است که از طرف ما عرضه خواهد شد. فکر می‌کنم این خبر بسیار خوبی باشد. Valve باز هم بازی‌های جدید عرضه خواهد کرد.

همچنین نیوئل به کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ نیز علاقه نشان داد و هم از سخت افزار و هم از عملکرد آن‌ها در زمینه ساخت و ارائه بازی‌های ویدئویی صحبت به میان آورد. پس از آن وی اعتراف کرد که شرکت آن‌ها همیشه مقداری حسادت و رشک به شرکت‌هایی نظیر نینتندو داشته است. نیوئل صحبت‌های زیادی مطرح کرده که در ادامه با هم نگاهی به مهم‌ترین آن‌ها خواهیم داشت:

زمانی که میاموتو نشسته و به نسخه بعدی سری Zelda و یا Mario فکر می‌کند، و یا به فکر این است که کنترلر بعدی چه طرح و شکلی داشته باشد، به فکر کیفیت اجرایی بازی‌هایش، گرافیک آن‌ها و همینطور سایر قابلیت‌های دیگر نیز می‌باشد. او می‌تواند قابلیت‌های جدیدی نظیر motion input معرفی کند چرا که کنترل هر دو آن‌ها را بر عهده دارد و می‌تواند هر دو را به خوبی پیش ببرد.

همچنین او می‌تواند تا جایی که ممکن است، سخت افزارهای خود را خوب طراحی کند و بسازد چرا که در آن واحد نرم افزارهای خود را نیز طراحی می‌کند، این واقعا جز بزرگ‌ترین مزیت‌هایی است که در کار خود دارد. این همان چیزی است که ما بدان حسادت می‌ورزیم و متعاقبا در مقابل برتری‌های ما قرار می‌گیرد.

با این که مطمئن نیستنیم صحبت‌های نیوئل بدین معنا است که Valve سرانجام کنسول خود را خواهد ساخت یا نه، اما می‌توان به این برداشت رسید که آن‌ها عملکرد نینتندو را به خوبی زیر نظر گرفته‌اند، تا برای ساخت کنسول خود، فرمول خوبی در اختیار داشته باشند. این فرمول می‌تواند موفقیت کنسول آن‌ها را تا حدودی تضمین کند چرا که نینتندو در یک سال اخیر با عرضه کنسول ترکیبی سوییچ، نشان داد که هنوز هم می‌توان در بازار دو قطبی کنسول‌های ویدئویی، به موفقیت رسید. به هر حال Valve نیز شرکت کوچکی نیست و موفقیت‌های زیادی را در سال‌های فعالیت خود توانسته به دست بیاورد که از آن جمله می‌توان به HTC Vive اشاره کرد. ترکیب این تجربه‌ها و استفاده از تجربه شرکت‌هایی نظیر سوییچ می‌تواند تضمین کننده موفقیت آن‌ها در ساخت کنسول خود باشد.

در حال حاضر چیزی که بیشتر از کنسول Valve اهمیت دارد، این است که آن‌ها باز هم به عرضه بازی‌های ویدئویی خواهند پرداخت و در ماه‌ها آینده بازی‌های بیشتری را به انتشار خواهند رساند. این واقعا خبر خوبی است که هر کسی را می‌تواند خوشحال کند. ارائه دنباله‌ای برای Portal و یا Left 4 Dead جدید، موضوعی است که هنوز مشخص نیست و ما فقط باید منتظر بمانیم تا ببینیم این شرکت بزرگ برای آینده چه چیزی در نظر گرفته است. جدای از این مسائل، معرفی یک آی‌پی جدید هم از Valve بعید نیست و ممکن است این شرکت برای غافلگیری کاربران، دست به چنین کاری بزند.


منبع : گیمفااخبار مرتبط