ثبت نام در رویدادها


معرفی کمیته ها

مجموعه های منتخب کشور


حامیان معنوی


شبکه های اجتماعی

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان انجمن ورزش‌های الکترونیک و بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای

Bike
مراسم امضای تفاهم‌نامه انجمن بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک وزارت ورزش و جوانان و بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور یعقوبی و کریمی قدوسی در ساختمان وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی انجمن، محمد کفاش‌یعقوبی رئیس انجمن ورزش‌های الکترونیک در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به‌عنوان یکی از دو متولی اصلی در زمینه‌های مورد تفاهم، به مفهوم عام و انجمن ورزش‌های الکترونیک به صورت خاص مطرح هستند. این دو نهاد ارکان اصلی و اساسی پشتیبانی و حمایت از بخش پرمخاطب و جذاب ورزش‌های الکترونیک در دو بعد ملی و بین‌المللی هستند و با توجه به توان و ظرفیت‌های بالقوه‌ایی که در این دو مجموعه وجود دارد در مجموع می‌توان امیدوار بود که در دو بخش بازی‌سازی و تیم‌های ملی ورزش‌های الکترونیک روزهای خوبی پیش رو  داریم.

به گفته وی با عملیاتی شدن مفاد تفاهم‌نامه، همسویی میان دو نهاد بیشتر شده و زمینه برای افزایش و تقویت حضور مخاطبان در بخش‌های تولید محتوا و ورزش به صورت حرفه‌ایی بیشتر می‌شود. چون قشر اعظمی از جمعیت مشتاق در هر دو بخش را جوانان تشکیل می‌دهند و با اسعتدادیابی می‌توان آنها را به سوی کسب افتخارات مختلف در میادین بین‌المللی قهرمانی و تخصصی هدایت کرد.

در ادامه کریمی قدوسی مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با اشاره به هم‌افزایی پدید آمده ناشی از امضای این تفاهم‌نامه تاکید کرد: با توجه به فعالیت تخصصی دو نهاد در بخش محتوایی و ورزشی برای مجموعه بازی‌های رایانه‌ای و کنسول که در کل ورزش‌های الکترونیک نامیده می‌شوند و از سویی با توجه به جامعه هدف و مخاطبان پرشمار این بخش ضرورت این یکپارچگی و هدفمند کردن فعالیت‌ها بیش از پیش احساس می‌شد تا بتوانیم  با تعامل بین دستگاهی توانایی‌های دو طرف را یکنواخت کنیم و از این هم‌نوایی برای نیل به اهداف تصریح شده در تفاهم‌نامه برای پیشرفت این عرصه که در کشورمان دارای استعدادهای فراوان و شگرفی هست، بهره‌مند شویم.

به گفته کریمی قدوسی امضای این تفاهم نامه تدبیری است برای افزایش بهره‌‎وری در دو نهاد و همچنین آغاز یک حرکت جدید به سمت پیشرفت که با  عملیاتی کردن مفاد تفاهم نامه محقق خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن، در بخشی از این تفاهم نامه آمده است:

به‌منظور تحقق اهداف و ماموریت‌های مندرج در سند چشم انداز 1404، سیاست‌های کلی ابلاغ شده توسط مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و مندرجات برنامه ششم توسعه، این تفاهم‌نامه میان بنیاد ملی بازی های رایانه‌ای و انجمن بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک وزارت ورزش‌وجوانان برای ایجاد زمینه همکاری و هماهنگی در اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های دو جانبه از طریق توسعه اقدامات تعاملی و همچنین زمینه‌سازی برای استفاده بهینه از منابع و امکانات موجود و در نهایت پرورش جوانانی آرمان‌گرا، سالم، دیندار و با همت، امضا می‌شود.

همچنین اهداف این تفاهم نامه به شرح زیر تبیین شده:

ترویج فرهنگ دینی، اخلاقی و ورزشی در میان آحاد جامعه به خصوص نسل جوان.

هماهنگ و هم‌سوکردن برنامه‌ها و فعالیت‌ها و تقسیم کار در مسیر ترقی و تعالی جوانان کشور.

کمک به رشد و توسعه ورزش‌های پرورشی، همگانی، قهرمانی و حرفه‌ای و مدال‌آوری برای کشور.

استفاده بهینه از امکانات دو نهاد در زمینه‌های مختلف، برای توسعه امور فرهنگی و ورزشی در جامعه.

توانمندسازی نوجوانان و جوانان کشور و غنی‌سازی هدفمند اوقات فراغت آنان.

برخی از محورهای همکاری‌ متقابل در این تفاهم‌نامه عبارتند از:

نظارت بر مسابقات حضوری و برخط(آنلاین) به‌منظور ساماندهی برگزاری رویدادهای ورزش‌های الکترونیک (مسابقات بازی‌های رایانه‌ای)

همکاری برای راه‌اندازی رسمی لیگ ورزش‌های الکترونیک کشور.

مشارکت‌دربرگزاری‌جشنواره‌والمپیادهای دانشجویی و دانش‌آموزی ورزش‌های الکترونیک.

مشارکت‌درراه‌اندازی‌وتشکیل دانشکده تخصصی بازیکنان(آکادمی ورزش‌های الکترونیک).

افزودن‌عناوین‌بازی‌های‌پرمخاطب‌وفاخرایرانی‌معرفی‌شده‌ازسوی‌بنیاددرمسابقات ورزش‌های الکترونیک.

تلاش برای رفع مشکلات و نیازهای بازیکنان ایرانی در بعد ملی و بین‌المللی.

مشارکت در برنامه‌ریزی و برگزاری مسابقات ورزش‌های الکترونیک ملی و بین‌المللی.

همکاری برای اعزام تیم‌ها و بازیکنان ورزش‌های الکترونیک به مسابقات برون مرزی.

استفاده از ظرفیت‌های قانونی و امکانات اجرایی و سخت‌افزاری طرفین برای اجرای برنامه‌های مشترک به منظور جلوگیری از کارهای موازی و کاستن از هزینه‌های اجرایی.

بسترسازی و حمایت از تولید بازی‌های بومی که مطابق استانداردهای ورزش‌های الکترونیک باشند.

ایجاد زمینه های همکاری به منظور تقویت و جذب بازیکنان بانوان کشور.

اخبار مرتبط