ثبت نام در رویدادها


معرفی کمیته ها

مجموعه های منتخب کشور


حامیان معنوی


شبکه های اجتماعی

نگاه علمی‌تر به ورزش‌های الکترونیک میسر شد

Bike
تدوین دید علمی-ورزشی بومی به E-Sport با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری پژوهشگاه علوم ورزشی و انجمن بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک


به گزارش روابط‌عمومی انجمن بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک، با افزایش توجه به مباحث رقابتی ورزش‌های الکترونیک، لازم است که چارچوب خاص و بومی‌شده‌ای برای این ورزش‌ها درنظر گرفته شود. برای این کار لازم است که با ترکیب استانداردهای موجود و قوانین بین‌المللی درنظر گرفته‌شده برای این رشته ورزشی به جمع‌بندی کلی رسید. در این میان پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی زیرنظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اصول و مبانی پایه‌ای ورزش‌ها را با نگرش علمی در اختیار دارد و می‌تواند در تدوین چهارچوب کلی ورزش‌های الکترونیک در ایران، همکاری سازنده‌ای برای پیشبر علمی این رشته ورزشی پرمخاطب و جذاب داشته باشد.

به‌این‌ترتیب پس از رایزنی‌ها انجام شده و دستیابی به اهداف مشترک، درنهایت تفاهم‌نامه همکاری مشترک مابین انجمن بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک زیرمجموعه فدراسیون انجمن‌های ورزشی وزارت ورزش و جوانان و پژوهشگاه علوم ورزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به امضای مدیران این دونهاد آقای دکتر علی شریف نژاد سرپرست پژوهشگاه علوم ورزشی و آقای محمد کفاش یعقوبی سرپرست انجمن بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک رسید.

هدف اصلی این همکاری افزایش کیفیت و پوشش گسترده‌تر ورزش‌های الکترونیک با دید ورزشی بوده است که این هدف از طریق تدوین روندها و استراتژی‌های علمی، آموزشی و پژوهشی مشترک در ابعاد ملی و بین‌المللی عملی خواهد شد.

زمینه‌های درنظر گرفته‌شده برای همکاری بین این دو نهاد شامل دید اقتصادی، ورزشی، فرهنگی، برندینگ، شیوه برگزاری رویدادهای رقابتی و تربیت نیروی انسانی متخصص در این رشته خواهد بود. حال این دو نهاد با درنظر گرفتن اهداف و وظایف سازمانی خود و استفاده از ظرفیت‌ها و توانایی‌های موجودشان شروع به تعاملی سازنده باهدف رشد، توسعه و گسترش کمی و کیفی بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک خواهند کرد.

اخبار مرتبط