ثبت نام در رویدادها


معرفی کمیته ها

مجموعه های منتخب کشور


حامیان معنوی


شبکه های اجتماعی

آموزش درآمدزایی از ورزش‌های الکترونیک توسط دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای

Bike
قابل توجه علاقه‌مندان به داوری در رشته ورزش‌های الکترونیک


به گزارش روابط‌عمومی انجمن بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک، این روزها بسیاری از افراد به دنبال کسب درآمد از ورزش‌های الکترونیک هستند، به‌طورقطع استفاده از روش‌های ناصحیح می‌تواند به بدنه این ورزش صدمه وارد کند. اما اگر این درآمدزایی به‌صورت توانمندسازی آکادمیک افراد برای شناسایی فرصت‌های موجود در این ورزش صورت بپذیرد، نه‌تنها تهدید نیست، بلکه می‌تواند به پیشرفت این ورزش- صنعت کمک شایانی کند.

ازاین‌رو دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای که وظیفه آموزش دوره‌های تربیت‌بدنی را در سطح کاردانی و کارشناسی به دانش‌آموزان هنرستان‌ها برعهده دارد، قصد دارد با شروع سال تحصیلی آتی یک واحد درسی انتخابی- اختیاری را در دوره کارشناسی تربیت‌بدنی با موضوع ورزش‌های الکترونیک بگنجاند. این واحد در ۱۷۰ دانشکده از دانشگاه‌های فنی‌وحرفه‌ای سراسر کشور قابل انتخاب بوده و سرفصل‌های آن در حال تدوین است.

ایده‌اصلی دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای برای قراردادن این واحد اختیاری، قراردادن سرفصل‌های اشتغال‌زا و درآمدزا برای دانشجویان این رشته بوده تا درکنار دروس تئوری با شیوه‌های کسب درآمد از رشته تربیت‌بدنی آشنا شوند.

باتوجه به فضای ورزش‌های الکترونیک و بحث صنعتی شدن آن، دانش‌آموختگان رشته تربیت‌بدنی می‌توانند با گذراندن دوره‌های انجمن بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک به‌عنوان داور و مربی دارای مدرک رسمی این رشته مشغول به فعالیت شوند. همچنین طی توافقات انجام‌شده توسط این انجمن با دانشکده کارآفرینی از دانشگاه تهران، قرار است دوره‌ها و ورکشاپ‌هایی برای بازآموزی مدیران باشگاه‌های ورزشی در راستای شناخت آسیب‌های این باشگاه‌ها و انتقال دید روانشناسی به این افراد برگزار شود.

در انتهای برگزاری این دوره‌ها نیز مدارکی برای تاییدیه گذراندن این دوره به مدیران باشگاه‌های ورزش الکترونیک تقدیم خواهد شد.

اخبار مرتبط