ثبت نام در رویدادها


معرفی کمیته ها

مجموعه های منتخب کشور


حامیان معنوی


شبکه های اجتماعی

تاریخ و ساعت بازی های نمایندگان ایران برای مسابقات WESG

Bikeبه گزارش روابط‌عمومی انجمن بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک به نقل از ESNEWS، تنها چند روز به برگزاری مسابقات WESG مانده است و ایران برای دومین بار در این مسابقات حضور خواهد داشت. حال بعد از مدتها انتظار و همانطور که قبلا وعده داده شده بود، زمان بندی دقیق مسابقات مشخص شد.

کمپانی علی بابا، یکی از بزرگترین شرکت های تجاری جهان از سال ۲۰۱۶ تصمیم به برگزاری مسابقات در حوزه ورزش های الترونیک شد و رویدادی تحت World Electronic Sports Games که به اختصار WESG شناخته می‌شود را بر پا کرد که در این رویداد بهترین بازی های در حوزه ورزش های الکترونیک را تحت پوشش می‌داد.

حال سومین دوره از این مسابقات شروع شده و اکنون به مرحله نهایی رسیده است. ایران از سال ۲۰۱۷ در این مسابقات حضور داشت و برای سومین دوره این رویداد، ایران در دو بازی PES 2019 و استارکرفت ۲ توانست سهمیه ورود دریافت کند.

در بازی استارکرافت ۲ بر خلاف پارسال که میتوانستیم نماینده مستقیم به این رویداد ارسال کنیم، اینبار در بخش APAC  قرار گرفتیم یعنی ایران  با رقابت با بازیکنان خاورمیانه سهمیه کسب خواهد کرد. در دوره مسابقات آقای شهریار شاکی توانست با پیروزی در رویداد APAC تنها سهمیه این بخش را از آن خود و ایران کند.

اما مسابقات برای رشته ورزشی PES 2019 فرق کرد این اولین بار است که این رشته به جمع بازی های این رویداد انتخاب میشود. WESG برای این بازی به ایران سهیمه مستقیم داده و مسؤلیت برگزاری این مسابقات به انجمن ورزش های الکترونیک واگذار کرد. انجمن ورزش های الکترونیک ایران برای هر استان سهمیه و مسابقه ای جداگانه برگزار کرد، در نهایت ۱۲۸ بازیکن برتر کشور به تهران و در نمایشگاه شهر آفتاب حضور یافتند. بعد از دو روز مسابقات آقای حسن پاجانی بازیکن تیم دیاکو توانست تنها سهمیه این مسابقات را از آن خود کند.

زمانبدی مسابقات بازیکنان ایران

اولین مسابقات برای دوتا ۲ خواهد بود که شروع این مسابقات از تاریخ ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۷:۳۰ به وقت ایران برگزار می‌شود و تیم های Team Aster و WarriorsGaming.Unity  در اولین مسابقات این رویداد به مصاف یک دیگر میرود و همینطور قبل از این یعنی در ساعت ۶ معرفی تیم ها و مراسم این رویداد برگزار خواهد شد.

PES 2019 نماینده ایران آقای حسن پاجانی

Hassan Pajani vs MaestroSQUADpes

۲۰ اسفند ۱۳۹۷، ساعت ۱۶:۳۰ به وقت ایران

Hassan Pajani vs stouma

۲۱ اسفند ۱۳۹۷، ساعت ۱۰:۳۰ به وقت ایران

Hassan Pajani vs wanna917

۲۱ اسفند ۱۳۹۷، ساعت ۱۴:۳۰ به وقت ایران

Hassan Pajani vs Sofia

۲۱ اسفند ۱۳۹۷، ساعت ۱۸:۳۰ به وقت ایران

StarCraft 2 نماینده ایران آقای شهریار شاکی  (DeMiGoD)

DeMiGoD vs Kelazhur

۲۱ اسفند ۱۳۹۷، ساعت ۰۹:۳۰ به وقت ایران

DeMiGoD vs TIME

۲۱ اسفند ۱۳۹۷، ساعت ۱۳:۳۰ به وقت ایران

DeMiGoD vs Jarppi

۲۱ اسفند ۱۳۹۷، ساعت ۱۵:۳۰ به وقت ایران

DeMiGoD vs RAIL

۲۱ اسفند ۱۳۹۷، ساعت ۱۷:۳۰ به وقت ایران

DeMiGoD vs SortOf

۲۱ اسفند ۱۳۹۷، ساعت ۱۹:۳۰ به وقت ایران

انجمن بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک و تیم ESNews برای آقایان حسن پاجانی و تیم پرتلاش دیاکو و شهریار شاکی آرزوی موفقیت و درخشش در این دوره از مسابقات را میکند.

گفتنی است که پوشش همزمان مسابقات WESG با همکاری ESNEWS از سایت انجمن بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک انجام خواهد شد.

اخبار مرتبط