ثبت نام در رویدادها


معرفی کمیته ها

مجموعه های منتخب کشور


حامیان معنوی


شبکه های اجتماعی

قهرمانی مقتدرانه TNC در مسابقات WESG 2018 رشته دوتا ۲

Bikeبه گزارش روابط‌عمومی انجمن بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک به نقل از ESNEWS، سومین دوره مسابقات World Electronic Sports Games  رشته دوتا ۲ به اتمام رسید و تیم TNC موفق شد با عملکرد عالی خود در این سری از مسابقات، برای دومین بار جام قهرمانی WESG را به خانه ببرد. WESG  تنها تورنمنت حال حاضر رشته دوتا ۲ است که از فرمت اجرایی بازی های المپیک پیروی می کند.

 

مسابقات WESG امسال در Chongqing برگزار شد. شهری در کشور چین که یکی از بازیکنان TNC یعنی Carlo “Kuku” Palad از ورود به آن و شرکت در مسابقات، به علت استفاده از افعال نامناسب و توهین آمیز در گذشته، محروم شده بود. در ماه فوریه وقتی، تورنمنت WESG به استیج نهایی و مسابقات حضوری و لن خود نزدیک می‌شد، این خبر را اعلام کرد و شک بزرگی به تیم وارد نمود. این موضوع، تصمیم مقامات و دولت وقت Chongqing بود و WESG هم به عنوان یک برگزار کننده تورنمنت، باید از این موضوع پیروی می‌کرد.

 

اما این اتفاقات و محروم شدن یکی از اعضای اصلی این تیم باعث نشد که TNC خود را ببازد و آن ها با قدرت تمام و با عزمی راسخ‌تر وارد WESG 2018 شدند و از همان ابتدا و مرحله گروهی نشان دادند که از بهترین های این مسابقات هستند. در مرحله گروهی TNC موفق شد ۱۱ امتیاز کسب کند و تمامی بازی های خود را برنده شود.

 

TNC در مرحله پلی‌آف به مصاف برزیلی های Team Canarinho رفت و پس از پیروزی بر آنان، به مقابله با نماینده قدرتمند روسیه یعنی White-Off رفت. پس از غلبه بر نماینده روسیه که شامل اعضای Virtus.pro بود، TNC در فینال رقابت ها در برابر Keen Gaming قرار گرفت. به جرات می توان گفت که فینال WESG یکی از راحت ترین بازی های این تورنمنت برای آنان بود و TNC به راحتی موفق شدند Keen را در دو بازی ۳۰ دقیقه ای مغلوب سازد و عنوان قهرمانی را از آن خود کند.

TNC با این پیروزی، مبلغ قابل توجه نیم میلیون دلاری را به همراه جام WESG به فیلیپین برد.

گفتنی است که پوشش همزمان مسابقات WESG با همکاری وب‌سایت ESNEWS از سایت انجمن بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک انجام خواهد شد.

همچنین برای بازدید از پخش زنده و تحلیل مسابقات می‌توانید به بخش اختصاصی این مسابقات در وب‌سایت ESNEWS به لینک زیر مراجعه کنید:

www.esnews.ir/wesgiran

اخبار مرتبط