ثبت نام در رویدادها


معرفی کمیته ها

مجموعه های منتخب کشور


حامیان معنوی


شبکه های اجتماعی

اطلاعیه انجمن بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک درخصوص برگزاری رویدادهای غیرمجاز

Bikeسلام و درود بر همه همراهان، مخاطبان و بازی‌بازان (گیمرها) عزیز، ضمن عرض تبریک به مناسبت آغاز سال 1398 و بهار طبیعت و آرزوی بهترین‌ها برای همه ایرانیان، پیرو بروز حاشیه‌هایی در برگزاری رویدادهای غیررسمی و فاقد مجوز که توسط اشخاص حقیقی و حقوقی در رشته بازی‌های رایانه‌ای و کنسول در برخی شهرها بوجود آمده و با توجه به ارسال پیامک‌ها و پیام‌های متعدد در شبکه‌های اجتماعی از سوی شما عزیزان به انجمن در خصوص پیگیری و رسیدگی به مشکلات پیش آمده، از جمله عدم اجرای صحیح قوانین، کیفیت پایین برگزاری و عدم واریز وجوه جوایز رویدادها،توجه‌ شما خوبان را به موارد زیر معطوف می‌داریم:

در ماده سه ‌اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی آماتوری جمهوری اسلامی ایران موضوع تصویب‌نامه شماره 22257 ت/ 19083 هـ مورخ 9/3/78 هیات وزیران به صراحت اشاره شده‌ است که:

1- برگزاری مسابقات ورزشی در سطح کشور به صورت لیگ‌های منطقه‌ای و سراسری، قهرمانی کشور و غیره دررده‌های سنی ‌نونهالان، نوجوانان، ‌جوانان، امید، بزرگسالان، سالمندان و پیش‌کسوتان از وظایف فدراسیون‌های ورزشی و زیرمجموعه‌های آنهاست.

2- برگزاری دوره‌های آموزشی توجیهی و ارتقای مربی‌گری و داوری اعم از داخلی یا بین‌المللی با همکاری مراجع ذی صلاح قانونی در داخل و‌خارج از کشور.

3- گزینش ورزشکاران نخبه و طراز اول کشور به منظور تشکیل تیم‌های امید و ملی در رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان، المپیک، بزرگسالان ‌و پیش‌کسوتان و کشف و جذب استعدادها و تقویت آنها از طریق تشکیل اردو و برنامه‌های منظم ورزشی و فرهنگی.

از این‌رو انجمن ورزش‌های الکترونیک به بازی‌بازان عزیز اعلام می‌دارد حال که به مدد حضرت حق، زحمات قهرمانان و تلاش خادمان شما در انجمن اتفاقات خوبی برای رشته ورزش‌های الکترونیک در حال رخ دادن است و حتی توانسته‌ایم در برخی رشته‌ها، سکوهایی در بازی‌های آسیایی و جهانی را کسب کنیم و روند رو به رشدی را در مسیر حرکتی طی کنیم، برخی افراد با برگزاری رویدادها و فعالیت‌های غیررسمی و غیرقانونی و در بعضی موارد شاید به قصد سودجویی سعی در اغوا و همراه کردن شما عزیزان دارند. درخواست داریم ضمن توجه به موارد یادشده آگاه باشید که:

عواقب و تبعات حضور و شرکت در رویدادهای غیررسمی در قالب اسامی مجعول کشوری، انتخابی تیم‌ملی و.... که توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی غیرمسئول فاقد صلاحیت قانونی(غیراز فدراسیون و انجمن‌) و حتی با جوایز نجومی و اغواکننده آنچنانی که به‌نام "مسابقه" برگزار می‌شود بر عهده خود شرکت‌کنندگان است و فدراسیون و انجمن‌ در این زمینه هیچ‌گونه مسئولیتی برای پیگیری موضوع نقض قوانین و همچنین عدم پرداخت جوایز ندارند.

به عبارتی دیگر انجمن ورزش‌های الکترونیک مسابقاتی را که مورد تایید قرار می‌دهد در خصوص آنها از طریق مبادی رسمی خبری خود از جمله: پایگاه اطلاع‌رسانی

www.ie-sports.ir    و کانال تلگرامی IREGSA @  یا سایر شبکه‌های اجتماعی اختصاصی، اطلاع‌رسانی می‌کند و به طبع در صورت بروز هرگونه مشکل احتمالی، براساس وظیفه خود، نسبت به پیگیری حقوق بازی‌بازان (گیمرها) در مورد مسابقات معرفی شده در کنار شما، پاسخگو و کوشا خواهد بود.

لازم به یادآوری است اشخاص حقیقی و حقوقی در صورت تمایل به برگزاری هر رویداد مسابقاتی  و فقط در سطح آزاد، می‌بایست حداقل دو ماه قبل با انجمن ورزش‌های الکترونیک مکاتبه داشته و با ارایه توضیحات و ضمانت‌های لازم برای کسب مجوز قانونی برگزاری مسابقه، اقدام کنند.

امیدواریم که مخاطبان عزیز برای پیشگیری از هرگونه مشکل و تضییع حقوق و مقابله با افراد سودجو و غیرمسئول، قبل از حضور و نام‌نویسی در هر رویداد نسبت به صحت آن از طریق مبادی یادشده تحقیق کرده و از رسمی بودن آن رویداد اطمینان حاصل کنند.

چرا که به قول قدما: علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد.

اخبار مرتبط